ışıklar led akıllı cam filmi

Ofisler İçin Akıllı Cam Filmleri Kullanımı

Günümüz teknolojisinin sürekli ve hızlı değişimleri ile birlikte ofislerde kullanılan jaluzi perdeler yerini DCGLASS Akıllı Cam filmlerine bırakmaktadır. Ofis mimari tasarımlarınızda Akıllı Cam filmlerini tercih ederek, CEO, yönetici odaları ve toplantı odalarınızı cam bölmeler ile şık ve ferah bir yapıya kavuştura bilirsiniz. Elektrik akımı uygulayarak transparan, elektrik akımı kestiğiniz de ise opak/buzlucam görünüşüne sahip olabilirsiniz. Akıllı cam filmi bu yapısı ile camdan beklenen ve birbirinden farklı iki özelliği olan, ışık geçirgenliğini ve mahremiyetin korunmasını sağlayabilmektedir. İstenildiği durumlarda voltaj değiştirilerek camın şeffaflığı kademeli olarak ayarlanabilmektedir.

DCGLASS Akıllı Cam filmleri yeni nesil PDLC sınıfının bir üyesi olup dünyada ki muadilleri ile karşılaştırıldığında üstün performans sergileyen bir üründür. Kapalı durumda sıvı kristal tabaka (PDLC) ışığı geçirmezken, elektrik alan uygulandığında sıvı kristaller yönelerek ışık geçirgen özelliği kazanırlar. Akıllı cam filmleri, her türlü düz ve eğimli cam yüzeye kendinden yapışkan özelliği ile uygulanabilmektedir.

Akıllı Cam Filmi Uygulama Şekilleri

İki farklı uygulama şekli vardır; Kendinden yapışkanlı olarak üretilen cam filmlerimiz; cam yüzeylerin temizlenmesinin ardından yüzeye yapıştırılarak uygulanır. Uygulanacak yüzeyin boyutlarına göre kesilerek tekrar boyutlandırılır ve kendinden yapışkanlı özelliği ile yüzeye uygulanır. Bu uygulama yönteminde, mevcut cam yüzeylerin değiştirilmesine gerek yoktur. Bir diğer uygulama yöntemi ise cam arasına laminasyon tekniğidir; Yapışkansız olarak üretilen cam filmleri, iki cam arasına lamine edilerek uygulanmaktadır. Bu yöntem sayesinde filmler daha korunaklı bir halde kullanılabilir, fakat bu teknik ile uygulama yapılacak ise daha önce ortamda bulunan camlar kullanılamaz. Mevcut camların değiştirilmesi gerekmektedir. Yeniden tasarlanan veya inşa edilen alanlar için daha uygun bir uygulama tekniğidir. Yüksek optik geçirgenlik, kullanım ömrü, görüş açısı,  geliştirilmiş nem ve UV dayanımı ile sınıfının en iyileri arasındadır. Akıllı cam, ses izolasyonu ile sessiz ortam oluşturulmasına yardımcı olur. Lamine yapı sayesinde sesi yaklaşık 32dB azaltır. Yankı azaltma özelliği ile alandaki ses kalitesini yükseltir. DCGLASS Akıllı Cam filmleri ultra şeffaflık özelliği ile cam yüzeyin de minimum düzeyde film hissiyatı verir. Ters projeksiyon yansıtma özelliği ile yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi almanızı, uzaktan kumanda kontrolü ve otomasyon sistemlerine dahil edilebilme özelliği ile kolay kontrol ve kullanımı, DİMMER edilebilme özelliği ile ise istediğiniz seviyede şeffaflık sağlamanıza yardımcı olarak fark yaratır. İstenildiği durumlarda ise akıllı camı uzaktan kumanda ile kontrol ederek kapalı konumda (Opak) hale getirerek toplantı yapılması esnasında  keçeli kalem ile toplantı notları yazabilir silgi veya bez ile silebilirsiniz camda herhangi bir leke kalmamaktadır.