led aydınlatma avantajları

Led Nedir?

LED (“Light Emitting Diode”, Işık Yayan Diyot), yarı iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır.

LED aydınlatmaları diğer aydınlatma elemanları ile kıyasladığımız zaman birçok yönden led aydınlatma ürünleri avantajlıdır. Yüksek dayanıklılığı sahip olan LED’ler uzun ömürlü, esnek, renkli, verimli ve çevre dostu olması ile dikkat çekerler. Düşük enerji tüketimi ve farklı renk seçenekleri ile kullanım alanlarında çeşitlilik sağlar.          Geleneksel lambalara kıyasla %90 civarında daha az tüketimleri vardır, maliyetlerini kısa zamanda amorti ederler. Uzun ömürlüdürler 50.000 saatlik çalışma ömrüne sahiptir. Günlük 12 saat kullanımla yaklaşık 10 yıl ve üzeri ömür demektir. Elektromanyetik dalga ve titreşim yoktur. LED’ler doğal bir ışık oluşturur. İçerisinde civa olan lambaların patlama riski varken, DCLED’lerde bu oran sıfırdır.

LED AYDINLATMA ÜRÜNÜNÜN AVANTAJLARI NELERDİR?

Titreşimlere dayanıklıdır. Dimerlenebilirler (Işık şiddeti kısılıp açılabilme).Geleneksel ışık kaynaklarına göre DCLED aydınlatma daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Led aydınlatma anında çalışır ısınma ihtiyacı duymaz. Led aydınlatma sistemleri hem iç mekan hemde dış mekan kullanımları için tasarlanmıştır.(IP20-IP68)Led aydınlatmalar geniş tasarım olanaklarına sahiptir. Göz alıcı tasarımlarla dikkat çekerler. Yüksek yoğunluk, kontrast ve yüksek lümene sahiptir. Yanma ve çarpılma tehlikesi olmadığı için dokunulmasında zarar yoktur. Civa, radyasyon, karbondioksit salınımı yoktur. Zararlı gaz sera gazları barındırmadıkları için güvenli ve çevrecidir.