led ampulun günlük hayattaki önemi

LED AMPULÜN GÜNLÜK HAYATTAKİ ÖNEMİ?

Aydınlatma teknolojisinin başlangıcı ateşin keşfi ile başlamış ve LED Ampul keşfine kadar devam etmiştir. Özellikle evlerde yaygın olarak kullanılan LED Ampuller sayesinde hava kararsa bile insanlar kolay şekilde gazete, dergi, kitaplarını rahatça okuyabilir ve aile bireyleri ile keyifli, rahat şekilde sohbetlerini yapabilirler.                   

LED Ampuller enerji tasarruflu oluşu sayesinde fazla elektrik tüketiminin önüne geçmektedir. LED Ampuller diğer ampullere oranla 90’a varan tasarruf sağlarlar. Ayrıca katı olduklarından ve hareketli parçaları olmadığından darbe ve sarsıntılara karşı bilinen ampullere göre daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür.210 – 600 Lümen değerler aralığında ve E14,E27,MR16 duy seçeneklerine sahiptir. LED ampullerin ömrü 15.000 saatten fazladır. Halojen ve akkor ampullerden 10 kat daha uzun ömürlüdür. 5 Yıllık garantisi ile yeniden lamba değiştirme sıklığını azaltır ve paradan ve zamandan tasarruf edersiniz. Kolaylıkla Dim edilebilir. Cıva içermez, UV/IR ışığı yoktur, aileniz için güvenlidir, çevreniz için iyidir. Ev, Mutfak, banyo, ofis ve mağazalar için mükemmel, canlı ve temiz bir görünüm yaratır.

Doğru Işık Renk Seçimi

Sıcak Beyaz (2700K-3000K) Hareketli ve canlı alanlarda tercih edilebilir. Genel kullanım alanlarında kullanıma uygundur. Ev, kütüphane, lokanta gibi yerlere kullanılır.           

                                                                                                                                            Doğal Beyaz (3500K-4000K) Görsel ağırlıklı aydınlatmalarda kullanılır. Rahat ortamlar için uygundur. Yüksek kontrast elde edilir.  

Parlak Beyaz (4500K-5000K) Çalışma odalarında, hastaneler gibi alanlarda kuşanılır.                                                                                                                                    

Günışığı (5000K-6500K)  Parlak ışığa ihtiyaç duyulan alanlar, ofis, sanayi tesisi gibi alanlarda kullanılır.