DC Glass

FARK YARATAN ÖZELLİKLER

GİZLİLİK

– Ultra şeffaflık özelliği ile cam yüzeyinde minimum düzeyde film hissiyatı verir.

– Ters projeksiyon yansıtmayı özelliği ile yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi almanızı sağlar.

– Uzaktan kumanda kontrolü ve otomasyon sistemlerine dahil edilebilme özelliği ile kolay kontrol ve kullanım sağlar.

– Dimmer edilebilme özelliği ile istediğiniz seviyede şeffaflık sağlamanıza yardımcı olur.

UV / IR KORUMASI

uv ir korumasi

– Değiştirilebilir PDLC cam ve film, yeşil enerji tasarrufu sağlayan malzemelerdir.

– Kendinden yapışkanlı değiştirilebilir PDLC film için, UV’yi bloke edin, neredeyse %100; blok, IR: yaklaşık %17 transparan koşulu, yaklaşık %80 opak koşul.

– Zararlı güneş ışıklarını (UV) kapalı konumda (OPAK) %98 oranında bloke eder.

GÜVENLİK

güvenlik

– Değiştirilebilir PDLC filmi kullandığınızda, cam daha güvenli ve güçlü olacak olacaktır.

– PDLC filmi kullandıktan sonra, cam daha güçlü, hatta kırılmış, cam sperately olmadan PDLC filmine yapışacaktır.

– Film uygulaması yapılan camlar kırıldığında ya da patladığında parçaların saçılmasını önleyerek ortamda bulunan insanların zarar görmesini engeller.

DEĞİŞTİRİLEBİLİR PDLC CAM / FİLM

DCglass; değiştirilebilir PDLC film, polimer dağılımlı sıvı kristal, sıvı kristal molekülleri enerjiye dönüştürüldüğünde, sıvı kristal molekülleri aynı yönde olma eğilimindedir. PDLC sınıfı cam filmleri elektrik akımı uygulandığında transparan, elektrik akımı kesildiğinde ise opak/buzlucam görünüşüne sahip olan akıllı malzemelerdir. PDLC optik özelliklerinin elektrik akımı ile kontrol edilmesini yapısında ihtiva ettiği sıvı kristal damlacıklar sağlamaktadır.


PDLC filmler sandviç yapısındadır. Bu yapı, iki adet transparan iletken tabaka arasına yerleştirilmiş, içerisinde sıvı kristal damlacıklar bulunan optik geçirgenliği yüksek bir polimer katmandan oluşur. Filmlere elektrik akımı uygulandığında sıvı kristaller polarize olarak tek yönde yönelir ve gelen ışığın geçmesine olanak sağlarlar. Elektrik akımı kesildiğinde ise sıvı kristaller rastgele yönlenir ve geçen ışığı dağıtırlar. Dcglass , değiştirilebilir PDLC film, yüksek kaliteli ve güvenilir ürünlerdir.

UV / IR KORUMASI

DEĞİŞTİRİLEBİLİR PDLC FİLMİ VE CAM RENGİ


cam-16

– Ultra şeffaflık özelliğiyle minimum düzeyde film hassasiyeti verir.

– Dimmer edebilme özelliğiyle istediğiniz seviyede şeffaflık sağlamanıza yardımcı olur.

– Zararlı güneş ışıklarının kapalı konumda %98 oranında bloke eder.

– Elektrik izolasyon sistemiyle yüksek güvenlik sağlar.

– Yankı azaltma özelliğiyle alandaki ses kalitesini yükseltir.

– Uzaktan kumanda kontrolü ve otomasyon sistemlerini dahil edilebilme özelliğiyle kolay kontrol ve kullanım sağlar.


PDF Data Sheet Download

AKILLI CAM NEDİR?

DCGLASS Akıllı Cam filmleri yeni nesil PDLC sınıfının bir üyesi olup dünyada ki muadilleri ile karşılaştırıldığında üstün performans sergileyen bir üründür. Kapalı durumda sıvı kristal tabaka (PDLC) ışığı geçirmezken, elektrik alan uygulandığında sıvı kristaller yönelerek ışık geçirgen özelliği kazanırlar. Akıllı cam filmleri, her türlü düz ve eğimli cam yüzeye kendinden yapışkan özelliği ile uygulanabilmektedir.

Elektrik uygulandığı zaman şeffaf duruma geçen camlar, elektrik verilmediği durumda opak halde kalır. Akıllı filmi bu yapısı ile camdan beklenen ve birbirinden farklı iki özelliği olan, ışık geçirgenliğini ve mahremiyetin korunmasını sağlayabilmektedir. Akıllı cam filmi dimli trafo sayesinde istenildiği durumlarda camın şeffaflığı kademeli olarak ayarlanabilmektedir. RF uzaktan kumanda yöntemi ile tek tuş ile ister opak isterseniz de şeffaf olarak kullanabilirsiniz. Beyaz, koyu gri ve ekstra şeffaf beyaz olarak renk seçenekleri mevcuttur.

 AKILLI CAM FİLMİ NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR?

Cam üstüne uygulanan Akıllı Cam filmleri hemen hemen tüm iç mekanlar da yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle evler, ofisler, CEO odaları, hastaneler, oteller, duşa kabinlerde vb. gibi alanlarda kullanılması mümkündür. Akıllı cam kullanılan bir evde yaşıyorsanız istediğiniz anda perde veya jaluzi gibi mekanik bir çözüme başvurmadan bir tuşa basarak camlarınızı karartabilir dışarıdan görünürlüğünüze son verebilirsiniz. Sağladığı enerji tasarrufunun ve insan cildini koruyan yapısının yanında kullanıldığı yere modern ve şık bir hava katar. Akıllı cam filmin sağladığı ısı tasarrufu sayesinde hem bütçe hem de doğa korunabilir.

Akıllı cam filmi, film şeklinde üretilebildiği gibi, iki cam arasına hazır lamine camlar halinde kullanıcılara sunulabilmektedir. Bu sayede, takılabileceği bir duşa kabin olmasa bile, banyonun ölçülerine uygun olarak hazır lamine cam şeklinde üretilir ve banyoda akıllı ve teknolojik bir duşa kabin elde edebilirsiniz. Akıllı cam filmi duşa kabin uygulamalarında iyi bir sekilde izole edilmesi gerekmektedir. Akıllı cam filmi, sahip olduğu teknoloji ve tasarımı sayesinde ısınma, soğuma ve aydınlanma açısından önemli bir enerji tasarrufu sağlar. Sistemi manuel uzaktan kumanda ile kullanmanın yanı sıra devreye bağlayacağınız sensörlerle otomatik olarak da kullanabilirsiniz.       

AKILLI CAM FİLMİ KULLANIM ALANLARI 

 Akıllı Cam filmleri, hazır film şeklinde ya da iki cam arasına lamine edilerek hazır camlar halinde kullanıcılara sunulabilmektedir. Evler, ofisler, CEO odaları, duşa kabinler, oteller, hastaneler, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, kamu hizmet kurumları gibi toplu kullanım alanlarında kullanıma uygundur. Kullanıldığı alanlara şık ve modern bir hava katmaktadır.